vivid presets art III

Presety Vivid Presets Art III

portret vivid presets

Początkujący fotografowie często szukają swojego stylu, testują, odkrywają. To doskonała droga! Czasem w odkrywaniu swojego stylu mogą pomóc presety – a więc predefiniowane ustawienia Twojego programu graficznego do retuszu zdjęć, potocznie nazywane filtrami.

Podrzucam Wam dziś test moich ulubionych presetów od Vivid Presets – kolekcja ART III.

Pomijam kwestie techniczne – każdy fotograf powinien na początek rozumieć, co dany preset zmienia w zdjęciu, to podstawa podstaw. Bez tego korzystanie z presetów jest tylko bezmyślnym naśladownictwem modnego stylu, warto więc poświęcić czas na przeanalizowanie ścieżki zmian w zdjęciu.

Dziś skupiamy się jednak na efekcie – na tym, jak to samo zdjęcie będzie wyglądało po użyciu presetu. Nie są to super tanie presety – na dzień dzisiejszy kosztują €35.00, warto więc rzucić okiem, czy sprawdzą się w Twojej fotografii, bo wiemy, że żaden preset nie nadaje się do każdego rodzaju fotografii.

Pokazane niżej zdjęcia nie były dodatkowo modyfikowane – narzuciłam preset i to był koniec obróbki (oczywiście w praktyce tak nie należy postępować! nałożenie presetu nie oznacza końca pracy). Pierwsze zdjęcie to nasz obraz referencyjny, surowy. Zdjęcie było wykonane o zachodzie słońca więc światło samo w sobie było już ciepłe.

Druga galeria to portret wykonany w świetle dziennym ale nie w bezpośrednim słońcu. Tutaj konieczna była korekcja ekspozycji po nałożeniu presetów.

Ostatnia galeria to przykład wykorzystania presetu Art III w fotografii studyjnej – tu niestety efekt jest najsłabszy, osobiście uważam, że ten preset się nie nadaje w fotografii studyjnej w stylu low key. Korekta ekspozycji była wykonana każdorazowo.

Facebook
Facebook
Pinterest
Instagram