Darmowa wiedza

Wartościowa i darmowa wiedza w internecie? TAK!

Jeśli jesteś początkującym ale ambitnym fotografem, na pewno pożądasz wiedzy. Ale nie tylko wiedzy fotograficznej, na tym polu możesz rozwijać się samodzielnie fotografując, fotografując i jeszcze raz fotografując. Oczywiście kursy, warsztaty i książki są niezbędne, bez tego nasze możliwości rozwijania warsztatu tylko bazując na ćwiczeniach, jest ograniczona.

Planując biznes z głową potrzeba Ci jednak znacznie więcej.

Jeśli chcesz zarabiać na fotografii, musisz posiąść pewną wiedzę z zakresu prawa, podatków, ale także marketingu, SEO, social mediów i tak dalej, i tak dalej… Gdzie szukać takiej wiedzy? Ano najlepiej przekopywać wyszukiwarkę Google i weryfikować. ALBO skrócić lekko tę drogę i udać się do bardziej doświadczonych kolegów i koleżanek po fachu! Tak czy inaczej, wartościowa i DARMOWA wiedza jest, leży i czeka by po nią sięgnąć.

  • Jestem interaktywna Ola Gościniak – Ola prowadzi grupę na fb, gdzie wraz ze swoim zespołem dzieli się wiedzą dotycząca tworzenia stron, optymalizacji i zarządzania nimi, nagrywa podcast, a na kanale na Youtube pomaga zapanować nad informatycznymi zawiłościami. Udostępnia masę darmowej wiedzy, także ebooki, a także tworzy płatne kursy. UWAGA! Interaktywna uczy w sposób przystępny! Z jej pomocą prawie każdy jest w stanie postawić sobie www.
  • Tą samą działką ale bardziej technicznie zajmuje się Sylwia Stein, prowadząca grupę Zostań specką! Od niej dowiesz się jak postawić stronę na worspress, jak zainstalować wtyczki, certyfikaty, jak ustawić reklamę Google Adwords… i wiele innych. Sylwia jest przesympatyczną osobą i pomaga WSZYSTKIM. Uwielbiam ją 🙂
  • Niezłe aparaty Jacek Siwko – Jacek nie uczy fotografii ale rozdaje wiedzę dookoła fotografii. Także robi to za pośrednictwem kilku kanałów – artykuły na blogu, rewelacyjny podcast naładowany wiedzą i inspiracją, kanał na youtube, są także płatne kursy i ebooki.
  • Mała wielka firma – to biznesowy podcast Marka Jankowskiego. Aktualnie najbardziej chyba „osłuchany” podcast w Polsce. Nie bez powodu!
  • Magdalena Mizera – jej styl jest tak wyrazisty, że nie sposób pomylić jej twórczości z inną. Magda rozkochuje w swoich zdjęciach odbiorców za pomocą światła i bieli, podejrzyj koniecznie jej Instagram! Już obserwując jej fotografie można się mega zainspirować, dodatkowo wydała darmowy ebook dla początkujących o tym, jak robić jasne zdjęcia pełne światła. Sprzedaje także kursy online.
  • Turava & Rędzikowski – znajdziecie tu blog fotografów i retuszerów beauty. Polecam ciekawy artykuł o możliwych źródłach pozyskiwania pierwszych (i nie tylko) klientów ale warto poszperać w archiwum strony, wartościowych wpisów jest tam naprawdę dużo.
  • Kobieca Fotoszkoła Dominiki Dzikowskiej – tu nauczysz się podstaw fotografii, kompozycji, retuszu. Dominika sprzedaje kursy online ale i bez nich sporo się od niej nauczysz, z live’ów, z grupy wsparcia, dni tematycznych, newslettera. Można za free? Można.
  • Ola Foryś i jej Wild Rocks – Ola udziela „Korków z Insta”, sprzedaje kursy i ebooki ale także dzieli się wiedzą na temat Insta, ale przede wszystkim niesamowicie inspiruje, poddaje gotowe rozwiązania, wskazuje kierunek… A poza tym ma mega kojący głos!
  • Dziewczyny z Shablonu – nauczą Cię co to branding i jak ubrać swoją markę w kolor i styl.
  • Psychologia fotografii – tu poczytasz trochę o rozwoju, krytyce, motywacji, garść ciekawostek i sporo psychologii. W końcu nie samymi technikaliami człowiek żyje.

Jak widzisz, możliwości jest sporo. Zgodnie ze starą zasadą, kto ma mało pieniędzy, musi poświecić sporo czasu na szukanie wiedzy. A kto nie ma czasu, musi wyłożyć kasę na skondensowane kursy.

Ten post na pewno doczeka się aktualizacji za jakiś czas, w końcu Internet nigdy nie śpi.

Szerokości i powodzenia w nauce!

Facebook
Facebook
Pinterest
Instagram